Česká republikaSlovensko

Podpätníky Dr. Grepl FixGel

Podpätníky Dr. Grepl FixGel
  • Značka: Dr. Grepl
  • Kód tovaru: 180-1,2
  • Dostupnosť: 6 ks skladom
  • Cena:
    5,13 € 4,82 € (6% zľava)
    zľava platí ešte
    (4,01 € bez DPH 20%)

Výmena veľkosti zadarmo do 14 dní od doručenia. Viac...

Samolepiace korekčné podpätníky pre individuálnu úpravu vkladacích vložiek do obuvi. Používa sa ku korekcii nesprávneho postavenie päty k osi tela, tzv. Vbočeného a vybočeného zauhlenie dolných končatín chodidla - pronácie alebo supinácie. Jej výhodou je aplikácia na akúkoľvek stielku klasického a alebo fusbetového tvaru. Touto pomôckou sa dá veľmi jednoducho upraviť stielka pri nesprávnom došliapnutí v akomkoľvek druhu obuvi či už ide o spoločenskú, pracovná alebo športovú obuv. Korekciu je možné aj vlepovať do obuvi priamo, tam kde nie je možné odstrániť vnútorné stielku napr. U športovej obuvi a alebo v obuvi kde nie je vhodné zmenšovať vnútorný priestor aby obuv netlačila. Tento faktor sledujeme predovšetkým u detskej obuvi.Gelová korekcie si pri chôdzi po stlačení zachová výšku 3mm, tým stielky udržujú dolné končatiny v správnom postavení a fixujú vzpriamenú línii celého tela. To je úplne zásadná podmienka pre zdravý vývoj kostry a celkovej motoriky tela. Zvlášť je dôležité tento stav sledovať u detí. Materiál je vyrobený z vysoko kvalitného gélu s najvyššími parametrami pružnosti a tlmenia. Presne kopíruje spodnej tvar stielky, spoj je po prilepení pevný a dokonale odpružený. Gélová korekcia bráni vyšlapávání materialu zo spodnej strany a výrazne pritom predlžuje funkčnosť a trvanlivosť stielok. Je antibakteriálny a bezpečný pre diabetikov. Podpätníky sú asymetrické, tzn. že jedna je na pravú, druhá na ľavú nohu.

Návod: stielky otočíme tak aby spodná časť bola hore, odstránime z korekčného klinu kryciu vrstvu papiera a priložíme do pätnej časti tak aby najvyššie miesto gélové korekcia smerovalo dovnútra pri pravej i ľavej stielky, povedané ľudovo pri "šmatlání" smerom dovnútra. Je tiež možné klin využiť aj pri vybočení päty mimo / šmatlání na vonkajšiu stranu chodidla /, kedy gélový klin prilepíme tak, aby najvyššie miesto bolo na vonkajšom okraji pravej a i ľavej stielky, ale v tomto prípade sa musí tvar upraviť nožnicami.

Pri aplikácii priamo do obuvi bez využitia stielky sa tvar korekcia jednoducho upraví nožnicami podľa tvaru vnútorného opätku obuvi. Vzhľadom k tomu, že staré použité stielky bývajú zospodu znečistené av doporučujeme aplikáciu vykonávať na novej stielky aby kvalita spoja bola čo najlepšia. Korekcia je na jednorazové použitie, opakovane klin nemožno použiť a prilepiť.

Výhody:

• korekcia nesprávneho zauhlenie končatín - pronácia alebo supinácia

• jednoduchá aplikácia a údržba

• dokonalé odpruženie a komfort ochrany chodidla

• univerzálne použitie

• predĺženie funkčnosti a kvality vnútornej stielky v ich biomechanických vlastnostiach

• tlmenie bolesti päty pri problémoch pätovej ostrohy

Nižšie nájdete zoznam všetkých dokumentov, ktoré vám môžu pomôcť pri rozhodovaní o kúpe.

Nový dotaz