Česká republikaSlovensko

Podpätník Dr. Grepl FixGel - modrá

Podpätník Dr. Grepl FixGel - modrá
  • Značka: Dr. Grepl
  • Kód tovaru: 180-1,2
  • Dostupnosť: 6 ks skladom
  • Cena:
    5,26 €
    (4,38 € bez DPH 20%)

Výmena veľkosti zadarmo do 14 dní od doručenia. Viac...

Samolepiaca korekčná podpätenka na individuálnu úpravu vkladacích vložiek do obuvi. Používa sa na korekciu nesprávneho postavenia päty k osi tela, tzv. vbočeného a vybočeného zauhlenia dolných končatín chodidla - pronácia alebo supinácia. Jej výhodou je aplikácia na akúkoľvek stielku klasického alebo fusbetového tvaru. Touto pomôckou sa dá veľmi jednoducho upraviť stielka pri nesprávnom došľape v akomkoľvek druhu obuvi nech ide o spoločenskú, pracovnú alebo športovú obuv. Korekciu je možné aj vlepovať do obuvi priamo, tam kde nie je možné odstrániť vnútornú stielku napr. pri športovej obuvi alebo v obuvi kde nie je vhodné zmenšovať vnútorný priestor aby obuv netlačila. Tento faktor sledujeme predovšetkým pri detskej obuvi. Gélová korekcia si pri chôdzi po stlačení zachová výšku 3mm, tým stielky udržujú dolné končatiny v správnom postavení a fixujú vzpriamenú líniu celého tela. To je úplne zásadná podmienka pre zdravý vývoj kostry a celkovej motoriky tela. Zvlášť je dôležité tento stav sledovať u detí. Materiál je vyrobený z vysoko kvalitného gélu s najvyššími parametrami pružnosti a tlmenia. Presne kopíruje spodný tvar stielky, spoj je po prilepení pevný a dokonale odpružený. Gélová korekcia bráni vyšľapávaniu materiálu zo spodnej strany a výrazne pritom predlžuje funkčnosť a trvanlivosť stielok. Je antibakteriálny a bezpečný pre diabetikov. Podpätníky sú asymetrické, tzn. že jedna je na pravú, druhá na ľavú nohu.

Pri aplikácii priamo do obuvi bez využitia stielky sa tvar korekcie jednoducho upraví nožnicami podľa tvaru vnútorného opätku obuvi. Vzhľadom na to, že staré použité stielky bývajú zospodu znečistené, odporúčame aplikáciu vykonávať na nové stielky aby kvalita spoja bola čo najlepšia. Korekcia je pre jednorazové použitie, opakovane klin nemožno použiť a prilepiť.

Vlastnosti:

• korekcia nesprávneho zauhlenia končatín - pronácia alebo supinácia

• jednoduchá aplikácia a údržba

• dokonalé odpruženie a komfort ochrany chodidla

• univerzálne použitie

• predĺženie funkčnosti a kvality vnútornej stielky v ich biomechanických vlastnostiach

• tlmenie bolesti päty pri problémoch pätovej ostrohy

Návod na použitie:

1. Stielky otočíme tak aby spodná časť bola hore.

2. Odstránime z korekčného klinu kryciu vrstvu papiera.

3. Priložíme do pätovej časti tak, aby najvyššie miesto gélovej korekcie smerovalo dovnútra pri pravej aj ľavej stielke, povedané ľudovo pri "šmätľaní" smerom dovnútra.

4. Je tiež možné klin využiť aj pri vybočení päty zvonku (šmýkanie na vonkajšiu stranu chodidla), kedy gélový klin prilepíme tak, aby najvyššie miesto bolo na vonkajšom okraji pravej a aj ľavej stielky, ale v tomto prípade sa musí tvar upraviť nožnicami.

Parametre
Balenie1 pár

Nižšie nájdete zoznam všetkých dokumentov, ktoré vám môžu pomôcť pri rozhodovaní o kúpe.

Nový dotaz